2. Kızılay Kısa Film

“Hayat Kısa Paylaşmaya Değer” sloganıyla düzenlenen Kızılay Kısa Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. "Teca-ülü Arif" isimli çalışmasıyla Hasan Kalender birinci, "Türkiye Yapbozu" çalışmasıyla Ali Gürbey Haftacı ikinci, "Umut" isimli film çalışmasıyla da Ayhan Yalçın Kaya üçünü oldu.
 

Bu yıl ikincisi düzenlenen Kızılay Kısa Film Festivali’nin ödül töreni Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi desteğiyle, Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Türk Kızılayı ve Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu (GENÇKONFED) işbirliği düzenlenen festivale Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, GENÇKONFED Genel Başkanı Bilal Okudan, sporcular, sanatçılar, gazeteciler ve çok sayıda sanatsever katıldı. Kızılayı ise jüri koltuğunda olan Kurumsal İletişim Bölümünden Armağan Pekkaya temsil etti.
 

Yarışmada, 15 Temmuz milli irade, medya ve sinema, kültür sanat ve edebiyat, eğitim iş dünyası, gençlik ve spor kategorilerinde ödüller sahiplerini buldu. Kısa Film Yarışmasında "Teca-ülü Arif" isimli çalışmasıyla Hasan Kalender birinci, "Türkiye Yapbozu" çalışmasıyla Ali Gürbey Haftacı ikinci, "Umut" isimli film çalışmasıyla da Ayhan Yalçın Kaya üçünü oldu.

Ayrıca verilen Gençlik Ödülleri programında Siyasetten, Sanata, Edebiyattan İş Dünyasına bir çok alanda "Yılın Enleri" ödülleride sahiplerini buldu...

Festival Albümüne Ulaşmak İçin Tıklayınız...